top of page

 

Tüm aniloks ve sleeve silindirler, Anilox LT’nin sahip olduğu ileri teknolojiyle baskı kalitesini yükseltmek amacıyla üretilmektedir. Fiber Optik Ultra Yüzey İşleme Sistemi, sahip olduğu çok vuruşlu işleme tekniği sayesinde tutarlı hücre yapısı ve gelişmiş mürekkep aktarma yeteneği sağlamaktadır. Tri-Plex II Plazma Sistemi kullanılarak uygulanan seramik kaplama, 1600 Vickers ortalama sertliği ile dayanıklılığı üst seviyelere çıkarmaktadır.

Özel tüp sistemi kullanılarak paslanmaz çelikten üretilen gövdeler, hafif olması nedeniyle operatörlere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bilgisayarlı mikroskop ve mürekkep hacim ölçüm sistemi ile tüm silindirlerin hücre hacimleri hassas seviyelerde kontrol edilmektedir.

Standart Hücre Serisi

Fleksografik baskı endüstrisi için sunulan standart hücre yapılarıdır.

1527070338.jpg

Aniloks Silindirler ve Sleeve:

 

1534251631.jpg
1533826182.jpg
1534167804.jpg
1533826229.jpg

Rainbow Hücre Serisi

Rainbow serisi, baskı verimliliği artırmak, bakım ve temizleme sıklığını düşürmek amacıyla tüm baskı ve kaplama uygulamaları için özel olarak geliştirilmiştir.

Ani-Flow

Fleksografik ve Ofset baskılarında kullanılan yüksek viskoziteli parlak ve UV uygulamalar için geliştirilmiştir.

Ani-Flow White

Yüksek opak beyaz zemin uygulamaları için geliştirilmiştir.

Ani-Plus I/II

I. Su bazlı uygulamalarda yüksek hacimli mürekkep transferinin sağlanması amacıyla geliştirilmiştir. Kağıt ve oluklu mukavva baskılarında kullanılabilir.
II. UV ve solvent bazlı uygulamalarda yüksek hat sayısı ve hacim aktarımı amacıyla sunulmaktadır. HD klişe kullanımı için özel olarak geliştirilmiştir.

Ani-Max

UV mürekkebin oluşturduğu taşma (anti-spitting) sorunlarına yönelik olarak tasarlanmıştır.

Ani-Pro

Sarmal yapısı ile yoğun uygulamalar için geliştirilmiştir. (Kaplama, yapışkan uygulamaları)

1533821801.jpg
1533822449.jpg
1533822036.jpg
1533822544.jpg

Nano Aniloks Teknolojisi:

 

Aniloks ve sleeve silindirler, fleksografik baskı ve kaplama uygulamalarının en önemli parçalarından biridir. Mürekkebin optimum seviyede transfer edilmesi ve hacim kontrolünün sağlanması büyük önem taşımaktadır.

Nano Aniloks Teknolojisi, içerdiği gelişmiş hücre geometrisi sayesinde, hücrenin maksimum hacim aktarımı yapmasını sağlarken hücre ağzının-derinliğine oranını en düşük seviyelerde tutmaktadır. Bir başka deyişle, mürekkep transferini efektif olarak sağlarken hücre derinliğinden kaynaklanan aktarma ve birikme sorunlarını engellemektedir.

Özel hücre yapısı, baskı sürelerini uzatmakla birlikte temizleme süreçlerini de düşürmektedir. Sıyırma bıçaklarının yol açtığı çizilme ve deformasyonlara karşın daha yüksek direnç göstermektedir.

 

Nano Aniloks Teknolojisinin kullanılabildiği çeşitli uygulamalar;

  • 4/6 renk tam proses baskı

  • Ton, vinyet ve ince çizgi metinler

  • Standard metin, ters ve küçük düz alanlar

  • Düz baskı, yoğun kaplama ve lak uygulamaları

1534157033.jpg
1527022015.JPG
bottom of page